Historie klubu

stručný náhled do minulosti slováckého fotbalového klubu

 

1931

1942

1943

2018

sportovní klub SK Polešovice

založili polešovští studenti
Předsedou byl obvodní lékař MUDr. Karel Procházka. Hřiště povolila obec na obecních loukách, na pastvisku, kde se pásal dobytek. Klubovna byla v hostinci pana Jana Janíka na Salajce. Vůbec první oficiální utkání se hrálo v Ostrožské Nové Vsi a naši prohráli 5:0. V tu dobu hrála sestava: Franta a Jan Petrželka, Tonda Bartošík, Tonda Zapletal, Jara Šottl, Petr Horák, Franta Andrýsek, Miloš Bartošík, Jaroš Němec, Sláva Verbík, Nikoš Míša, Lada Pernicka. Toto je úplně první sestava klubu.

obnovení činnosti SK Polešovice

opět mladí polešovští studenti

obnovili činnost sportovního klubu, zvláště proto, že tělovýchovná jednota SOKOL a její sportovní a výchovnou činnost protektorátní úřady zakázaly. Předsedou klubu se stal Antonín Míša – poštovní úředník. Při slavnostním zahájením a otevření hřiště opět na polešovických loukách byl přítomen i brankář František Plánička, internacionál národního mužstva a Slávie Praha. Slavní fotbalisté národního mužstva jezdívali za války po vesnicích a propagovali český fotbal, jak F. Plánička píše ve své knize vzpomínek, ,,za špek a kacenu,,. Pro široké okolí to byla velká slavnost. Na Pláničku se došlo podívat přes 3500 diváku!! Hráči k propagačnímu utkání nastoupili takto: Koubek ze Zlína, Němeček a Nejezchleba z Písku, Vadura Alois, Reisigel, Janoš Janík, Prošek, Dykast ze Slovácké, Cyril a Sláva Bartošíkovi a největší hvězda Franta Plánička. Tomuto utkání předcházela slavnost na Městečku a krojový průvod šel až na Salajku.

nové hřište Na loučkách

obecní úřad poskytl pozemek

Hlavním iniciátorem výstavby byl předseda klubu, obvodní lékař MUDr. František Lipner. Při práci na novém hřišti pracovali obětavě občané Polešovic bez nějaké techniky. Hodně hlíny bylo naloženo ručne na koňské povozy a pomohli také kluci, kteří utekli z nucených prací z Německa. Práce na hřišti byly ukončeny v roce 1945.

FEATURED VIDEO

All goals of the last year

The Best Soccer Video ever with goals, crazy shots, bicycle kicks, free kicks, goalie saves, goalie mistakes, volleys and more.

PLAYERS

Lorem ipsum dolor sit amet timeam deleniti mnesarchum ex sed alii hinc dolores
Urbanitas similique ex nam paulo temporibus ea vis id odio.

DR. ROBERT NAPPER

Cardiologist

10

ANDREA HAYWOOD

Goalkeeper

10

DR. LOUIS PETERS

Gynecologist

10

ANDY COLLINS

Staff Coach

10

DR. ALETTA JACOBS

Physician

10

MARILYNN SMITH

Assistant Coach

10